Powiatowy konkurs „Zaprogramuj grę w Scratch” – podsumowanie

Zaprogramowali grę, wygrali nagrody. Dziś oficjalnie rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs “Zaprogramuj grę w scratch”. Do zmagań przystąpili uczniowie klas IV – VIII ze szkół podstawowych w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim.

Zmagania dla młodych programistów zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 10 im. św. Jana Pawła II w Ostrołęce. Zadaniem uczestników było zaprogramowane dowolnej gry w jednym z podstawowych języków programowania. Każdy z młodych programistów musiał wykazać się zarówno wyobraźnią, odpowiednim planowaniem działań jak i umiejętnością obsługi aplikacji do programowania.

Scratch to wizualny język programowania, stworzony z myślą o nauczaniu podstaw programowania dzieci i młodzieży. Został stworzony w MIT Media Lab i jest dostępny za darmo online. Zamiast pisać kod, użytkownicy przeciągają i upuszczają klocki reprezentujące różne instrukcje i funkcje. Klocki są pogrupowane w kategorie, takie jak ruch, wygląd, dźwięk i sterowanie. Użytkownicy mogą łączyć klocki, aby tworzyć skrypty, które sterują działaniem programu. Dzięki tym funkcjom możliwe jest tworzenie interaktywnych gier, animacji, historii i innych projektów.

Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu odbyło się we wtorek, 30 kwietnia. Podczas spotkania laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów. Upominki wręczali: dyrektor SP 10 Krzysztof Florczak oraz Wojciech Zarzycki, przewodniczący Rady Miasta.

Wyniki powiatowego konkursu “Zaprogramuj grę w Scratch”:

Klasy IV– VI

• Jakub Dzierzgowski – Szkoła Podstawowa w Goworowie
  • Adam Kulesza – Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostrołęce
  • Maciej Sadowski – Szkoła Podstawowa nr 10 w Ostrołęce

Organizatorami konkursu byli: Anna Kowalczyk, Joanna Karwel, Jolanta Karpińska, Marek Żebrowski.

Uroczystą galę podsumowującą konkurs uświetnił występ grupy tanecznej “Dziewczyny z dziesiątki”, którą przygotowała Paula Skiba. Młode artystki zaprezentowały taniec robotów.

Laureatom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.