Godziny pracy:

Regulamin biblioteki szkolnej

MOL NET+ czyli nowoczesna biblioteka

Działalność biblioteki szkolnej

1. Przygotowanie ekspozycji nowości książkowych oraz tematycznych w „Kąciku ciekawej książki,” które zachęcają do czytania, nawet na przerwach. Udzielanie porad i wskazówek w wyborach czytelniczych.
  2. Prowadzenie spotkań, zajęć czytelniczych i kół bibliotecznych oraz rozmów o przeczytanych książkach i zainteresowaniach czytelniczych.
  3. Organizowanie konkursów czytelniczych.
  4. Organizowanie spotkań autorskich z pisarzami.
  5. Przeprowadzenie akcji zbierania książek pod hasłem „Podaruj książkę bibliotece”.
  6. Wizualne formy pracy popularyzujące książki i czytelnictwo (gazetki i wystawy).
  7. Wzmocnienie czytelnictwa oraz modernizacja biblioteki szkolnej w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
  8. Udzielanie rodzicom informacji na temat znaczenia czytelnictwa.
  9. Współpraca z Miejską Biblioteką Publiczną i Biblioteką Pedagogiczną w zakresie rozwijania zainteresowań czytelniczych uczniów (wyjścia z uczniami na zajęcia czytelnicze do BP i MBP, udział w konkursach organizowanych przez BP i MBP).
  10. Prowadzenie bibliotecznej strony internetowej zawierającej informacje dotyczące działań czytelniczych biblioteki.