Podsumowanie ogólnopolskiego projektu edukacyjnego dla klas IV – VIII „Mutyzm wybiórczy – o lęku bez lęku”

Ogólnopolski projekt edukacyjny dla klas IV-VIII „Mutyzm wybiórczy – O Lęku Bez Lęku” dobiegł końca. Autorką projektu jest Anna Czujak – nauczyciel naszej szkoły i członek Stowarzyszenia „Polskie Towarzystwo Mutyzmu Wybiórczego”. W projekcie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych w całej Polsce. Wśród klas, które przystąpiły do jego realizacji były również takie, w których uczą się dzieci zmagające się z lękiem przed mówieniem.

Uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i po zapoznaniu się z częścią teoretyczną przystąpili do wykonania zadań określonych w regulaminie. Powstało wiele pięknych plakatów na temat mutyzmu wybiórczego. Nadesłano dające do myślenia wyjaśnienia hasła „Milczenie nie zawsze jest złotem”. Wiedza o mutyzmie wybiórczym zdobyta podczas realizacji projektu z pewnością przyczyni się do poprawy funkcjonowania dzieci zmagających się z tym zaburzeniem lękowym.

W naszej szkole do projektu przystąpiły klasy: IVa, Va, VIa, VIIa i VIIIa. Wychowawcom tych klas – p. Bogusi Przytule, p. Izie Musiał, p. Renacie Nowak i p. Basi Rudzik dziękujemy za koordynowanie projektu i promowanie postawy życzliwości i otwartości wobec osób zmagających się z lękiem przed mówieniem. Uczniom gratulujemy godnej naśladowania postawy i uzyskania certyfikatu Stowarzyszenia „Polskie Towarzystwo Mutyzmu Wybiórczego”.

Zachęcamy do obejrzenia filmu podsumowującego projekt. Zawarte w nim zostały tylko niektóre efekty pracy uczniów, zdjęcia plakatów na temat mutyzmu wybiórczego opracowane przez uczestników przedsięwzięcia, opinie nauczycieli koordynujących projekt oraz wypowiedź rodzica dziecka z mutyzmem wybiórczym.

„Mutyzm wybiórczy – o lęku bez lęku” – Podsumowanie