XVII Dni Integracji

Tegoroczne obchody Dni Integracji odbyły się pod hasłem „Razem tworzymy całość”.

W listopadzie wychowawcy klas przeprowadzali lekcje przybliżające ideę integracji ze szczególnym zwróceniem uwagi na potrzeby osób z niepełnosprawnościami oraz podkreśleniem istoty tolerancji, akceptacji, szacunku i godności dla każdego człowieka.

Zwieńczeniem tych lekcji wychowawczych było stworzenie prac plastycznych polegających na interpretacji hasła przewodniego „Razem tworzymy całość”. Prace miały kształt serca i finalnie stanowiły elementy większej całości. Klasy chętnie włączyły się w obchody, powstało wiele pięknych, wyjątkowych plakatów.

Finał Dni Integracji odbył się 3 grudnia. Podczas podsumowania uczniowie klasy 7a wykonali krótką inscenizację, ukazującą ruchem i gestem ideę integracji. Obchody zakończono ułożeniem wszystkich prac w jedno wielkie serce Szkoły Podstawowej Nr 10. Serce to symbolizuje jedność, współpracę, współdziałanie, wspólnotę naszej szkoły.

Nauczyciele wraz z dyrekcją oraz uczniami przygotowali nagranie, które pięknie podkreśliło ideę tegorocznych Dni Integracji i jest efektem wspaniałej współpracy. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji.