Innowacyjna Nauka: Przygoda z Technologią dla młodych entuzjastów

W ramach konkursu „Innowacyjna nauka – nowoczesne technologie w służbie nauki”, dzieci z klas 2b i 3c miały okazję wziąć udział w fascynujących zajęciach informatycznych prowadzonych przez Annę Kowalczyk. To było niezwykłe doświadczenie, które pozwoliło młodym uczestnikom zgłębić tajniki nowoczesnych technologii i otworzyć drzwi do niesamowitego świata programowania, eksploracji dinozaurów i podróży kosmicznych.

Na początku swojej przygody z technologią, dzieci uczestniczyły w zajęciach poświęconych programowaniu w środowisku Scratch i Photon Blocks. Korzystając z interaktywnych robotów Photon, uczniowie odkrywali podstawy kodowania i tworzyli własne projekty, rozwijając przy tym umiejętności logicznego myślenia i kreatywności.

Kolejnym ekscytującym elementem programu było pilotowanie dronów Tello EDU. Dzieci miały szansę wziąć ster w swoje ręce, ucząc się podstaw nawigacji powietrznej i zdobywając umiejętności związane z koordynacją oraz bezpiecznym prowadzeniem lotu. To było nie tylko emocjonujące doświadczenie, ale również doskonała okazja do nauki odpowiedzialności i precyzji.

Nie mogło zabraknąć także wirtualnej podróży, której uczestnicy doświadczyli dzięki okularom VR. Dzieci miały możliwość odkryć fascynujący świat dinozaurów, przenosząc się w czasie o miliony lat wstecz, oraz odbyć niezapomnianą podróż w kosmos. Dzięki technologii VR, uczniowie mogli doświadczyć niezwykłych przygód i zdobywać wiedzę w sposób interaktywny i angażujący.

Na zakończenie serii zajęć, każde dziecko otrzymało zasłużony dyplom młodego informatyka. To symboliczne wyróżnienie było nie tylko nagrodą za wysiłek i zaangażowanie, ale również zachętą do dalszego rozwoju zainteresowań w dziedzinie technologii.

Podsumowując:

Mamy nadzieję, że te inspirujące zajęcia były dla dzieci początkiem niezapomnianej przygody z nowoczesnymi technologiami. Wierzymy, że uczestnicy będą kontynuować swoją eksplorację świata technologii, rozwijając swoje pasje i zdolności, i czerpiąc radość z nieustannego odkrywania nowych możliwości, jakie niesie za sobą świat nowoczesnych technologii.

https://www.eostroleka.pl/innowacyjna-nauka-przygoda-z-technologia-dla-mlodych-entuzjastow-zdjecia,art111118.html