Powiatowy konkurs informatyczny „Zaprogramuj grę w Scratch”

• Adresatami konkursu są uczniowie klas IV-VIII.
  • Główną ideą konkursu jest promowanie umiejętności programistycznych wśród młodych ludzi.
  • Jeden uczeń może zgłosić tylko jeden projekt. Organizator nie przyjmuje projektów grupowych.
  • W przypadku odkrycia niesamodzielności w projektowaniu (na przykład poprzez znalezienie identycznego fragmentu lub takiej samej całej pracy w Internecie) uczeń zostanie zdyskwalifikowany.
  • Podpisaną (imię, nazwisko, klasa) elektroniczną wersję pracy wraz z dokumentacją konkursową należy przysłać mailem na adres poczty konkurssp10oka@wp.pl do dnia 12 kwietnia 2024 r.
  • Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 19 kwietnia br. Lista laureatów oraz dokładny termin wręczenia dyplomów i nagród zostaną przesłane drogą e-mailową do sekretariatów szkół oraz zamieszczone na stronie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce i w lokalnych mediach.

ZASADY I TEMATYKA KONKURSU:

• Uczeń przygotowuje samodzielnie program w Scratchu, będący grą edukacyjną, zręcznościową, animacją, historyjką, quizem itp. Temat gry jest dowolny.
  • Praca powinna rozpoczynać się od kliknięcia zielonej flagi, posiadać scenę będącą wstępem i opisującą historię (fabułę), instrukcję gry (wyświetlaną czasowo lub dostępną np. pod przyciskiem „Instrukcja”).
  • Gra powinna rozgrywać się w jednej scenie lub w większej ilości scen (poziomów/leveli).
  • Zakończenie gry musi zawierać wyraźną informację o jej końcu, wygranej lub przegranej, jak też liczbę zdobytych punktów przez gracza.
  • W grze powinny znaleźć się ograniczenia czasowe dla poszczególnych scen (poziomów/leveli) -maksymalnie do 3 minut.

Zapraszamy serdecznie do zmagań konkursowych!

CZEKAJĄ NA WAS ATRAKCYJNE NAGRODY!!

UWAGA!!!
Do pracy powinien być dołączony skan/zdjęcie z podpisanych dokumentów: karta zgłoszenia, zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Koordynator konkursu:
Anna Kowalczyk