II edycja „Z ekologią na Ty”

19 września oficjalnie rozpoczęła się II edycja organizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 10 ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Z ekologią na Ty”, którego autorkami są panie Magdalena Pychotka i Małgorzata Żebrowska.

Tak jak w roku ubiegłym, cieszy się on dużym zainteresowaniem. Jest realizowany w 1288 placówkach publicznych i niepublicznych: szkołach, przedszkolach, zespołach szkół, szkołach językowych, specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych, punktach przedszkolnych i klubach przedszkolaka, ośrodkach rehabilitacyjno-edukacyjnych, szkołach ponadpodstawowych, świetlicach środowiskowych, szkołach przysposabiających do pracy, zespołach szkół muzycznych, internatach oraz bibliotekach. 4768 nauczycieli razem z 76212 uczniami realizują ekologiczne zadania i wyzwania zestawione w tematycznych modułach: „Jestem Eko”, „Przyroda wokół nas”, „Rady na odpady”, „Eko zdrowie”, „Eko inspiracje”, „TIK w ekologii”.

Razem zadbajmy o naszą planetę!

„Jest wolą Stwórcy, by związek człowieka z naturą był związkiem mądrego i szlachetnego gospodarza i opiekuna, a nie nierozważnego eksploratora”.
Jan Paweł II