MOL NET+ czyli nowoczesna biblioteka

W naszej bibliotece szkolnej został uruchomiony elektroniczny system obsługi czytelników w programie MOL NET+. Nowy system daje wiele funkcjonalnych rozwiązań dostępnych przez Internet. Przede wszystkim katalog biblioteki osiągalny jest dla użytkowników w tzw. „chmurze” o każdej porze, z każdego komputera posiadającego dostęp do Internetu, także z urządzeń mobilnych (telefonów komórkowych i tabletów). Logując się do katalogu online (OPAC), czytelnik ma możność:

• przeszukiwania zbiorów biblioteki,
  • sprawdzania stanu swojego konta, na którym znajdują się informacje o pozycjach wypożyczonych, zarezerwowanych oraz przetrzymanych,
  • prolongowania książek już wypożyczonych oraz rezerwowania nowych tytułów,
  • zapoznawania się z aktualnymi zestawieniami bibliograficznymi tworzonymi przez bibliotekarza, takimi jak nowości czy zestawienia lektur szkolnych.

Instrukcja logowania:

Aby rozpocząć korzystanie z OPAC należy otworzyć zakładkę BIBLIOTEKA MOL NET+ lub skorzystać bezpośrednio z adresu: https://m010859.molnet.mol.pl/
Do logowania w programie MOL NET+ należy stosować ten sam login oraz hasło z którego korzystamy logując się do dziennika elektronicznego.
Przy pierwszym logowaniu należy najpierw zarejestrować e-mail w systemie logowania klikając na ikonkę kluczyka w prawym górnym rogu, a następnie na opcję „Załóż konto”.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z biblioteką.