XIV Dni Integracji 26, 30 XI 2018

Co roku w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II odbywają się Dni Integracji, których celem jest zwrócenie uwagi uczniów na potrzeby niepełnosprawnych kolegów oraz znajdowanie sposobów porozumienia, akceptacji i tolerancji z jednoczesnym poszanowaniem praw i godności wszystkich.

Przez kilka tygodni w klasach odbywały się rozmowy i pogadanki wsparte prezentacją lub filmem na temat paraolimpiady, uczniowie uzdolnieni plastycznie projektowali zwycięskie medale, a literaci pisali rozprawki na temat „Inny nie znaczy gorszy” . Uczniowie klas IV i V wykazali się wiedzą w szkolnym Quizie wiedzowym -Wiem wszystko o paraolimpiadzie.

28 XI odbyło się spotkanie z utalentowanym sportowcem, ostrołęczaninem, który podzielił się swoją historią i przekonywał własnym przykładem sukcesu, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wystarczy tylko chcieć. Gościł w szkole kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej amp, brązowy medalista Mistrzostw Europy pan Przemysław Świercz.

W czwartek zaprezentowali się utalentowani uczniowie w Szkolnym Przeglądzie Talentów JESTEM WYJĄTKOWY, zaś wieczorem rodzice i nauczyciele spotkali się z autorką wielu książek dla rodziców, mamy czwórki dzieci panią Agatą Komorowską pod hasłem „Z miłości do inności”.

W PIĄTEK 30 XI podczas uroczystego podsumowania wręczono nagrody zwycięzcom konkursów, natomiast szkolny teatr Promyki Dziesiątki zaprezentował spektakl o miłości, strachu i potrzebie akceptacji pt. Brzydkie kaczątko na podstawie baśni H. CH. Andersena, a zespół taneczny z klasy I d przygotowany przez p. Paulę Skibę zatańczył radosny taniec klaunów.

Serdecznie dziękujemy:

 • Małgosi Kubickiej za zorganizowanie ciekawego spotkania z mistrzem Przemysławem Świerczem.
 • Izabeli Musiał, Magdalenie Zalewskiej i Joannie Kacprzak (za przygotowanie materiałów do prowadzenia zajęć i lekcji oraz poprowadzenie Quizu –wiem wszystko o paraolimpiadzie ).
 • Basi Rudzik, Basi Prusaczyk i Karolinie Kuta (za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu literackiego).
 • Sylwii Smolińskiej, Wioli Pragacz, za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu plastycznego.
 • Bogusi Przytule, Agacie Pędzich, Natalii Włodarczyk, Oli Samsel , Agacie Dąbrowskiej i Marcie Przychodzeń, Agacie Dawid (za przygotowanie i przeprowadzenie Przeglądu Talentów dających możliwość wykazania się wielu wspaniałym uczniom naszej szkoły).
 • Agnieszce Czekała i Bożence Glince za pomoc przy dekoracji.
 • Marcie Solnicy, Ewie Skowrońskiej i Wiesi Czyżak (za pozyskanie funduszy i dopilnowanie, by nikt nie wyszedł bez nagrody).
 • Paulinie Szubie i Anicie Zienkiewicz (za zorganizowanie spotkania z p. Agata Komorowską autorką wielu książek dla rodziców pod hasłem „Z miłości do inności” ).
 • Wioli Dziedzickiej (za przygotowanie hymnu Niepełnosprawnych).
 • Klasie I d oraz p. Pauli Skibie za radosny taniec.
 • Promykom Dziesiątki za przygotowanie przedstawienia „Brzydkie kaczątko” i przypomnienie, że chociaż każdy z nas jest inny – warto pozostać sobą z szacunkiem i tolerancją do innych .
 • Ewie Sul, Andrzejowi Pietrasowi i Romanowi Zubrzyckiemu (za pomoc techniczną i nagłośnienie).
 • Lidii Pardzie i Małgorzacie Kubickiej za opiekę organizacyjną i koordynację działań.