Ogólnopolski Konkurs „Alfik Humanistyczny”

Dnia 12 grudnia 2018 r. odbyła się XXII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Humanistyczny. Wzięło w niej udział blisko 18 tys. uczestników w całym kraju.

Kasy II

I miejsce w szkole zajęła Maria Tomczak z klasy 2 c (95,00% poprawnych odpowiedzi) i uzyskała wynik BARDZO DOBRY w konkursie oraz 10 miejsce w województwie mazowieckim i 26 w kraju.

Wynik BARDZO DOBRY (powyżej 80% prawidłowych odpowiedzi) uzyskali również następujący uczniowie klas drugich:

• Maria Dziak z klasy 2a – 2. miejsce w szkole (93,33% poprawnych odpowiedzi);
  • Miłosz Żebrowski z klasy 2e – 3. miejsce w szkole (91,66% poprawnych odpowiedzi);
  • Dawid Smoliński z klasy 2h;
  • Kacper Żerański z klasy 2f;
  • Dominika Grzyb z klasy 2e.

Wynik DOBRY (co najmniej 75% poprawnych odpowiedzi) uzyskali: Amelia Opęchowska z klasy 2a, Amelia Bieńkowska z klasy 2h, Zofia Piersa z klasy 2c, Aleksander Pawlik z klasy 2c.

Klasy III

I miejsce w szkole zajęła Olga Baranek z klasy 3c (90,33% poprawnych wypowiedzi) i uzyskała wynik BARDZO DOBRY w konkursie oraz 46 miejsce w województwie mazowieckim i 106 w kraju.

Wynik BARDZO DOBRY (powyżej 80% prawidłowych odpowiedzi) uzyskali również następujący uczniowie klas trzecich:

• Maja Morka z klasy 3c – 2. miejsce w szkole (89,83% poprawnych odpowiedzi);
  • Emilia Kwiatkowska z klasy 3a – 3. miejsce w szkole (87,50% poprawnych odpowiedzi).

Wynik DOBRY (co najmniej 75% poprawnych odpowiedzi) uzyskał Michał Kaczyński z klasy 3c.

Szkolny koordynator konkursu Małgorzata Nałęcz-Wiśniewska dziękuje p. Annie Zarzyckiej za zorganizowanie konkursu i pracę w komisji.