„Święta z matmą – czyli kreatywna kartka świąteczna”

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas 4-8 do konkursu na kreatywną matematyczną kartkę świąteczną.

Oto regulamin:

„Święta z matmą – czyli kreatywna kartka świąteczna”

Cele konkursu:

• Przedmiotem konkursu jest wykonanie kartki świątecznej nawiązującej do tematu matematycznej kartki świątecznej, prezentującej treści matematyczne oraz oddającej klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i obchodów Nowego Roku.
  • Rozwijanie kreatywności w realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego jako jeden z priorytetów polityki oświatowej państwa na ten rok szkolny.
  • Kultywowanie tradycji związanej ze Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem
  • Pogłębienie wiedzy na temat tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem.
  • Rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań matematyką wśród dzieci.
  • Rozwijanie wyobraźni, twórczych umiejętności i wrażliwości estetycznej uczniów.
  • Rozwijanie zdolności plastycznych, manualnych – kształtowanie właściwych postaw prospołecznych.

Uczestnicy:
Uczniowie klas IV-VIII.

Zasady konkursu:

• Kartkę świąteczną (jedna na jednego uczestnika) należy wrzucić do pudełka znajdującego się w wejściu naszej szkoły od dnia 21.12.2020 r. do 07.01.2021 r. (włącznie). Kartka powinna być włożona do koperty, bądź koszulki.
  • Prace powinny zawierać elementy matematyczne i nawiązywać tematycznie do obrzędów, zwyczajów oraz symboli związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz Nowym Rokiem.
  • Kartka biorąca udział w konkursie powinna być własnoręczne wykonana przez ucznia/uczennicę naszej szkoły, a jej wielkość złożonej na pół powinna być w formacie A5 lub A4 (kartka z dużego bloku złożona na pół lub małego bloku złożona na pół).
  • W środku kartki powinny znajdować się życzenia podpisane wyłącznie imieniem dziecka oraz nazwą naszej szkoły (np. Michał z SP nr 10).
  • Z tyłu kartki powinien być zapisany opis: klasa, imię oraz nazwisko.

Jury powołane przez organizatora ocenia zgodność z tematyką konkursu, wartość artystyczną, pomysłowość, oryginalność i kreatywność twórców oraz samodzielność i estetykę wykonania.

Uwagi końcowe:

Wyniki konkursu będą podane do dnia 15.01.2021 r..

Organizatorzy:
Daria Kochanowicz