„Psia nadzieja”

Z inicjatywy klasy 6g i redakcji gazetki szkolnej „Strzał w 10” od wtorku 2 marca br. do czwartku 5 marca w naszej szkole trwała zbiórka darów rzeczowych dla podopiecznych Stowarzyszenia Przylądek Psiej Nadziei w Ostrołęce. Dzięki włączeniu się uczniów z klas I – VIII udało nam się zebrać i przekazać karmę suchą i mokra dla psów i kotów, smycze, szelki, ubranka dla psów, smakołyki i obroże. 6 marca odbyło się spotkanie w klasie z przedstawicielkami Stowarzyszenia oraz z ich podopiecznym przeznaczonym do adopcji. Celem wizyty było przekazanie zebranych darów. Wolontariuszki opowiedziały o swojej pracy na rzecz zaniedbanych zwierząt. Uczniowie wykazali spore zainteresowanie tematem praw zwierząt do godnego życia. Szczegółowa relacja ukaże się na łamach gazetki szkolnej.

Wszystkim darczyńcom i ich rodzicom serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej akcji.