Podziękowanie darczyńcom Szlachetnej Paczki

Drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce!

W imieniu wolontariuszy Stowarzyszenia Wiosna dziękujemy wszystkim za włączenie się do udziału w ogólnopolskiej akcji społecznej SZLACHETNA PACZKA.

Zrealizowaliśmy nasz cel – została przygotowana świąteczna paczka dla wybranej rodziny. Znalazła się w niej żywność, środki czystości, artykuły higieniczne, kozaki, kołdra, pościel, poduszka, poszewki, koce, karty z życzeniami oraz kuchenka z piekarnikiem. Ze zbiórki pieniężnej, której kwota wyniosła 1875,51 złotych, udało się zaspokoić 2 dodatkowe i ważne potrzeby pana Adama: rower, pralka. Ponadto zostały zakupione: zimowa kurtka, sweter, zimowe buty, obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, Biblia z powiększoną czcionką, różaniec oraz biały opłatek wigilijny.

To nie byłoby możliwe, gdyby nie Państwa zaangażowanie. Dzięki Waszej bezinteresownej pomocy, otwartości serca i szlachetności pan Adam przeżyje święta Bożego Narodzenia w nadziei i radości oraz poczuciu, że nie jest sam, lecz ma wokół siebie ludzi, którzy o nim pamiętają.
Razem tworzymy historię. Jeszcze raz dziękujemy!

Koordynatorzy szkolnej akcji Szlachetna Paczka
dyr Krzysztof Florczak
Sylwia Chludzińska

Dodatkowo akcję wsparli: S. Kaczmarczyk FOTON, P. Chludziński JAWIX, J. Zięba JPZ centrum RTV, AGD i oświetlenie.

Ostrołęka, 11.12.2019 r.

*********************

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

Pan Adam cieszył się z każdego przedmiotu. Był zaskoczony, że dostał tak wiele artykułów wyposażenia domu. Starannie oglądał każda rzecz. Bardzo podobały mu się buty i kurtka. Stwierdził, że założył nowe rzeczy na najbliższą Mszę w kościele. Po wyjęciu obrazu oraz Pisma Świętego ucałował je i położył w centralnym miejscu mieszkania. Największą radość sprawił mu jednak rower. Staruszek, kiedy tylko go zobaczył, nie mógł powstrzymać się od wypróbowania go. Uśmiech z jego twarzy nie znikał nawet na chwilę. Powiedział, że niczego piękniejszego nie mógł sobie wymarzyć. Żywność i chemia wystarczą mu na długi okres. Pan Adam wzruszył się po otrzymaniu kartki świątecznej oraz czekolady – uwielbia słodycze. Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i zapisze się w pamięci na długie lata. Były to niezapomniane chwile.

Słowo od Rodziny

Pan Adam jest ogromnie wdzięczny za wszystkie rzeczy i każdą z osobna. Miło było patrzeć na to, jak się cieszy z obrazu i Biblii, które były szczególnymi upominkami. W podziękowaniu ofiaruje modlitwę – skierowane w nich prośby do Boga, aby błogosławił darczyńcom, którzy tak mocno przejęli się jego losem.

Słowo od Wolontariusza

Chciałbym serdecznie podziękować za to, że wybraliście rodzinę z naszego rejonu. Było mi bardzo miło współpracować i kontaktować się z tak cudownymi ludźmi. Z całego serca dziękuję za okazany wkład pracy, poświęcony czas i chęć bezinteresownej pomocy ludziom potrzebującym. Dzięki Wam tegoroczne święta pana Adama będą naprawdę piękne. Ten wspaniały dzień dał mu tyle powodów do radości, że długo będzie o nim pamiętał. Ja również cieszę się, że wspólnie mogliśmy uszczęśliwić tak dobrego człowieka.
Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie 2019, będzie tylko mniej.

Dobrze, że jesteś!
Zespół SZLACHETNEJ PACZKI