Ogólnopolski Konkurs „Alfik Humanistyczny”

Dnia 11 grudnia 2019 r. odbyła się XXIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Humanistyczny. Wzięło w niej udział blisko 16 tys. uczestników w całym kraju.

Klasy II

• I miejsce w szkole zajął Dominik Rydel z klasy 2 a (90,50% poprawnych odpowiedzi) i uzyskała wynik bardzo dobry w konkursie oraz 29. miejsce w województwie mazowieckim i 61. w kraju.
  • Wynik bardzo dobry (powyżej 80% prawidłowych odpowiedzi) uzyskał również: Jakub Danelski z klasy 2 g – 2. miejsce w szkole (86,67% poprawnych odpowiedzi);
  • Wynik dobry (co najmniej 75% poprawnych odpowiedzi) uzyskali: Oliwier Sędrowski z klasy 2 g – 3.miejsce w szkole, Karolina Ogniewska z klasy 2 d, Piotr Samsel z klasy 2 d, Maja Szymańska z klasy 2 d.

Klasy III

• I miejsce w szkole zajął Maciej Wilczek z klasy 3 e (100% poprawnych odpowiedzi) i uzyskała wynik bardzo dobry w konkursie oraz 1. miejsce w województwie mazowieckim i 1. w kraju oraz tytuł laureata konkursu.
  • Wynik bardzo dobry (powyżej 80% prawidłowych odpowiedzi) uzyskali również następujący uczniowie klas trzecich:
  • Maria Tomczak z klasy 3 c – 2. miejsce w szkole (97.50% poprawnych odpowiedzi);
  • Kacper Żerański z klasy 3 f – 3. miejsce w szkole (92.50% poprawnych odpowiedzi ;
  • oraz: Dominika Grzyb z klasy 3 e, Zofia Piersa z klasy 3 c, Kacper Stojak z klasy 3 e, Bartosz Chełchowski z klasy 3 c, Klaudia Kowalska z klasy 3 c, Miłosz Żebrowski z klasy 3e, Łucja Głowacka z klasy 3 h, Laura Kiernozek z klasy 3 a, Igor Sznyter z klasy 3 e, Lena Giers z klasy 3 e
  • Wynik dobry (co najmniej 75% poprawnych odpowiedzi) uzyskała Maria Dziak z klasy 3 a.
  • Maciej Wilczek otrzymał również nagrodę rzeczową o wartości 100 zł.

Szkolny koordynator konkursu Małgorzata Nałęcz-Wiśniewska dziękuje p. Annie Zarzyckiej za pomoc w zorganizowaniu konkursu i pracę w komisji.