Ogólnopolski projekt edukacyjny – „Z ekologią na Ty”

Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce w roku szkolnym 2021/2022 została organizatorem ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Z ekologią na Ty”, który opracowany został w celu wzmocnienia edukacji ekologicznej w szkołach i rozwijania postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Autorkami projektu są Panie: Magdalena Pychotka i Małgorzata Żebrowska, nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej.

Projekt jest odpowiedzią na aktualne potrzeby dzieci. Polega na realizacji ekologicznych zadań opartych na wiedzy, doświadczeniu oraz kreatywności. Trwa od 20 września 2021 r. do 31 maja 2022 r.

Do projektu przystąpiło 1195 placówek z całej Polski, 59 874 dzieci będzie realizowało Eko wyzwania, które podzielone są na tematyczne moduły:

• Jestem Eko,
  • Przyroda wokół nas,
  • Rady na odpady,
  • Eko zdrowie,
  • Eko inspiracje.

Projekt daje możliwość realizacji podstawy programowej w ciekawy sposób-poprzez doświadczanie, kontakt z przyrodą, odkrywanie tajników zagadnień ekologicznych.

Z ekologią na Ty uzyskało patronat honorowy wielu instytucji, co podkreśla szczególny charakter przedsięwzięcia.

Patronat honorowy nad projektem objęły następujące instytucje i organy:

• Ministerstwo Klimatu i Środowiska,
  • Mazowiecki Kurator Oświaty,
  • Prezydent Miasta Ostrołęki,
  • Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych,
  • Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie,
  • Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce.

Patronat medialny:

• Wydawnictwo Ediba Polska Sp. z o.o z siedzibą w Warszawie,

Czasopismo Nauczycielka Przedszkola, Nauczycielka Edukacji Wczesnoszkolnej.