Mutyzm wybiórczy – o lęku bez lęku

Październik to miesiąc świadomości mutyzmu wybiórczego.

Nasza szkoła przystąpiła do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Mutyzm wybiórczy – o lęku bez lęku”, którego autorem jest Anna Czujak, nauczyciel SP 10 i członek Stowarzyszenia „Polskie Towarzystwo Mutyzmu Wybiórczego”. Patronat honorowy nad projektem objął Rzecznik Praw Dziecka. Jego adresatami są uczniowie klas IV-VIII wszystkich szkół – nie tylko takich, w których uczą się dzieci z mutyzmem wybiórczym.

Cel projektu to rozpowszechnienie wiedzy o mutyzmie wybiórczym i zapewnienie wsparcia dzieciom zmagającym się z lękiem przed mówieniem.

Projekt zakłada realizację 3 części:

  1. Czego się boimy? Poznajemy nasze lęki.
  2. Mutyzm wybiórczy – charakterystyka i podstawy terapii.
  3. Sprawdzamy naszą wiedzę z zakresu mutyzmu wybiórczego.

Uczniowie, którzy wraz z wychowawcami przystąpią do projektu, mają możliwość poznania specyfiki mutyzmu wybiórczego w ciekawej interaktywnej formie. Czas realizacji i odesłania dwóch określonych w regulaminie zadań upływa 20 grudnia 2021 r.

Link do projektu: https://view.genial.ly/614121669cea730de40dc5ef