„Nasz” uczeń mistrzem programowania

Damian Biernat, uczeń Naszej szkoły zajął pierwsze miejsce w konkursie programowania Pix Programming Challenge.

Konkurs składał się 3 etapów: eliminacji, półfinałów oraz finałów, był zorganizowany w 5 krajach europejskich oraz Indiach i Nigerii. Finał polskiej edycji konkursu Pix Programming Challenge odbył się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Uczestnicy konkursu musieli rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane były do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych były to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python – łatwo zatem nie było.

W grupie Damiana (poziom Skilled) startowało blisko 5000 osób, do półfinału dostało się 1600. Te dwa etapy rozwiązywania zadań odbywały się w domach uczestników. Do finału który odbył się w Poznaniu zakwalifikowało się z każdej grupy po 40 uczniów. Na rozwiązanie 20 zadań było 1,5 h. Tylko 5 uczniów z jego grupy rozwiązało wszystkie zadania, ale Damian rozwiązał je najszybciej.

W nagrodę, za zajęcie pierwszego miejsca Damian Biernat otrzymał laptopa, dyplom i książkę.

Wielkie brawa i gratulacje dla Damiana!