Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II

W środę, 16 października 2024 roku, społeczność Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce obchodziła wyjątkowy dzień – Dzień Patrona, z okazji rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Wydarzenie to przypomina o wartościach, które Jan Paweł II propagował przez całe swoje życie, a jego postać pozostaje dla uczniów i nauczycieli szkoły źródłem inspiracji.

Obchody rozpoczęły się o godzinie 10:30 od uroczystego złożenia kwiatów przed popiersiem Jana Pawła II, które znajduje się na terenie szkoły. W tej doniosłej chwili wzięła udział nie tylko społeczność szkolna, ale także delegacja władz miasta oraz prezydent Ostrołęki, którzy wspólnie oddali hołd wielkiemu Patronowi. Uroczystość ta symbolicznie podkreśliła znaczenie Jana Pawła II dla lokalnej społeczności, która nieustannie czerpie z jego nauk i wartości.

Kolejnym punktem programu była msza święta w Kościele pw. św. Franciszka z Asyżu, która rozpoczęła się o godzinie 11:00. Był to momentem do refleksji nad życiem i dziedzictwem Jana Pawła II, a także okazją do modlitwy za społeczność szkolną i jej duchowy rozwój.

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 10 to nie tylko okazja do upamiętnienia wielkiego Polaka, ale także do wspólnej refleksji nad wartościami, które odgrywają kluczową rolę w życiu każdego człowieka.