Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

18 października w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa uroczystość – pasowanie na ucznia klasy pierwszej. To wydarzenie stanowi ważny moment w życiu każdego młodego ucznia, oficjalnie rozpoczynając jego przygodę z edukacją szkolną.

Tegoroczna uroczystość odbyła się w ciepłej, rodzinnej atmosferze, w obecności zgromadzonych gości, rodziców oraz grona pedagogicznego. Uczniowie klas pierwszych, w odświętnych strojach, z podekscytowaniem i dumą oczekiwali na ten symboliczny moment, który na długo zapadnie im w pamięć.

Najważniejszym punktem ceremonii było złożenie uroczystej przysięgi. Pierwszoklasiści, stojąc dumnie przed zgromadzoną publicznością, wypowiedzieli słowa ślubowania, zobowiązując się do pilnej nauki, szacunku wobec nauczycieli i kolegów oraz dbania o dobre imię szkoły.

Pasowania dokonała pani dyrektor i pan dyrektor szkoły, uroczyście dotykając wielkim ołówkiem ramienia każdego z uczniów, co symbolizowało przyjęcie ich w poczet społeczności szkolnej. Ten gest podkreślał wagę chwili oraz nowy etap w ich życiu.

Po oficjalnym akcie pasowania, uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, które mają przypominać im o tym wyjątkowym dniu. Następnie dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny, w którym nie zabrakło wierszy, piosenek oraz układów tanecznych przygotowanych pod czujnym okiem swoich wychowawców.

Całość wydarzenia zakończyła się gromkimi brawami i gratulacjami skierowanymi do najmłodszych uczniów. Rodzice z dumą obserwowali swoje dzieci, które od tej chwili stają się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności.

Pasowanie na ucznia to nie tylko symboliczny akt, ale także moment, w którym młodzi ludzie rozpoczynają swoją edukacyjną podróż w murach Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce. Życzymy im, aby była to podróż pełna wiedzy, radości oraz niezapomnianych przyjaźni!

autor: AK