E-legitymacja szkolna

Uczniowie w nowym roku szkolnym 2024/2025 otrzymują legitymacje szkolne sporządzone według nowego wzoru, tzw. eLegitymacje.

Nowa legitymacja szkolna będzie wydawana uczniom rozpoczynającym naukę od 1 września 2024 r., czyli:

• pierwszoklasistom (Wniosek);
  • uczniom klas starszych rozpoczynających naukę (Wniosek);
  • oraz pozostałym uczniom w przypadku konieczności wydania (jeżeli wcześniej posiadał legitymację) (Wniosek o duplikat).

Aby uzyskać eLegitymację szkolną należy:

• złożyć do sekretariatu wypełniony przez rodzica Wniosek lub Wniosek o duplikat o wydanie eLegitymacji szkolnej
  • dołączyć zdjęcie o podanych parametrach: wymiary zdjęcia 35×45 mm (szerokość x wysokość), twarz powinna zajmować 70-80% powierzchni zdjęcia. Na zdjęciu powinna być widoczna cała głowa i górna część barków.

Wszystkie wydane do tej pory papierowe legitymacje mogą być używane przez ucznia aż do momentu ukończenia przez niego szkoły podstawowej i do tego czasu zachowują ważność (przy aktualnej pieczęci).

Legitymacja szkolna:

• jest dokumentem poświadczającym fakt uczęszczania ucznia do szkoły;
  • poświadcza też uprawnienia ucznia do korzystania ze zniżek ustawowych przy przejazdach środkami publicznego transportu autobusowego i kolejowego;
  • dla ucznia w wieku szkolnym, nieposiadającego dowodu osobistego ani paszportu legitymacja szkolna jest także poświadczeniem jego tożsamości.

Szkoła, wydaje plastikową legitymację szkolną w formie karty wykonanej z polichlorku winylu (PCV) w formacie karty kredytowej (ID-1).