Projekt Edukacyjny „Mutyzm wybiórczy – o lęku bez lęku” – podsumowanie

Dobiegła końca II edycja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Mutyzm wybiórczy – o lęku bez lęku”, której organizatorem była nasza szkoła. Przedsięwzięcie uzyskało patronat honorowy Rzecznika Praw Dziecka, Wojewody Mazowieckiego, Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, Rektora Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego, Dziekana Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego, Dziekana Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Stowarzyszenia „Polskie Towarzystwo Mutyzmu Wybiórczego”, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Polskiego Towarzystwa Logopedycznego. Projekt został objęty patronatem medialnym miesięcznika „Wychowawca” i tygodnika społeczno – oświatowego „Głos Nauczycielski”.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Mutyzm wybiórczy – o lęku bez lęku” autorstwa nauczycielki SP 10 – Anny Czujak – skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całej Polsce. Miał na celu szerzenie świadomości o mutyzmie wybiórczym, potocznie określanym jako lęk przed mówieniem.

Organizator przedsięwzięcia i autorka projektu mają nadzieję na poprawę funkcjonowania dzieci i nastolatków zmagających się z lękiem przed mówieniem oraz na zainicjowanie w szkołach obchodów miesiąca świadomości mutyzmu wybiórczego w październiku.

Zachęcamy do obejrzenia filmiku podsumowującego II edycję projektu.