„Pola Nadziei” w Dziesiątce

Na szkolnym patio zakwitło „Pole Nadziei” – żonkile, które są symbolem niesienia nadziei dla osób chorych, cierpiących, oczekujących na pomoc w najtrudniejszych chwilach życia. Od wielu lat sprzedając kwiaty pomagamy podopiecznym Hospicjum Domowego w Ostrołęce.

„Pola Nadziei” to międzynarodowy program, którego zadaniem jest pozyskiwanie środków na funkcjonowanie hospicjów, ale także szerzenie idei hospicyjnej, propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy, zwiększanie świadomości społecznej dotyczącej potrzeb fizycznych, psychicznych i duchowych osób chorych i cierpiących.

Tegoroczną akcję przygotowało 24 wolontariuszy z klas 8d, 8f i 8e. Dzięki wsparciu społeczności „dziesiątki” zebraliśmy 960 zł.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

„Pola nadziei” w Dziesiątce (3-4.04.2023)