Międzyszkolny konkurs „Spróbuj mnie zrozumieć” dla uczniów klas 4-8

Konkurs ma na celu poszerzenie wiedzy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu oraz uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby osób ze spektrum i ich rodzin.

Na temat świata osób ze spektrum autyzmu pod hasłem: „Spróbuj mnie zrozumieć”

Termin: do 5 kwietnia 2024 r.

Koordynatorzy: Anna Czujak, Izabela Musiał.

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce serdecznie zaprasza uczniów klas 4-8 ostrołęckich szkół podstawowych do udziału w konkursie „Spróbuj mnie zrozumieć” zorganizowanym w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu 2024.

1. Organizator:
    Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Jana Pawła II
    ul. Ks. Franciszka Blachnickiego 16, 07-410 Ostrołęka
  2. Adresaci:
    – uczniowie uczęszczający do szkół podstawowych na terenie miasta Ostrołęka
  3. Cele konkursu:
    – pogłębienie wiedzy na temat spektrum autyzmu,
    – podniesienie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu,
    – kształtowanie postaw empatii w stosunku do osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin,
    – rozwijanie kreatywności, twórczej aktywności dzieci i młodzieży oraz promowanie talentów
  4. Warunki uczestnictwa:
    – Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie lapbooka (uczniowie klas 4-6) lub prezentacji multimedialnej (uczniowie klas 7-8) na temat świata osób ze spektrum autyzmu pod hasłem SPRÓBUJ MNIE ZROZUMIEĆ.
    – Prezentacja multimedialna może być wykonana w dowolnym programie graficznym. Format lapbooka również dowolny.
    – Każdy uczestnik może wykonać jedną pracę.
    – Do pracy należy dołączyć kartę uczestnictwa (załącznik nr 1).
    – Konkurs zostanie rozstrzygnięty w dwóch kategoriach: uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych, uczniowie klas 7-8 szkół podstawowych.
    – Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu.
  5. Termin i miejsce składania prac konkursowych:
    – Lapbooki należy dostarczyć do sekretariatu szkoły lub przesłać pocztą w terminie do dnia 5 kwietnia 2024 r. do Szkoły Podstawowej Nr 10 im. Jana Pawła II na adres:
    ul. Ks. Franciszka Blachnickiego 16, 07-410 Ostrołęka z dopiskiem: Konkurs SPRÓBUJ MNIE ZROZUMIEĆ
    – Prezentacje multimedialne należy wysłać do dnia 5 kwietnia 2024 r. na adres e-mail: aniaiza.integracja@gmail.com z zaznaczeniem w temacie wiadomości: Konkurs SPRÓBUJ MNIE ZROZUMIEĆ wraz ze skanem karty uczestnictwa (załącznik nr 1).
  6. Rozstrzygnięcie konkursu:
    – Jury konkursu wybierze najciekawsze prace w każdej kategorii wiekowej, spośród których przyzna nagrody za zajęcie I, II, III miejsca.
    – Jury konkursu dopuszcza możliwość przyznania dodatkowych wyróżnień.
    – Prace będą oceniane pod względem: merytorycznym, estetycznym i oryginalnego podejścia do tematu.
    – Rozstrzygnięcie jury konkursu jest ostateczne i nie podlega odwołaniu.
  7. Ogłoszenie wyników:
    – Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i nagrody po oficjalnym rozstrzygnięciu konkursu przez jury, które odbędzie się do 18 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej Nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce.
    – Zaproszenie na uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród uczestnicy otrzymają telefonicznie.
  8. Publikacja prac:
    – Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na bezpłatne wykorzystywanie nadesłanych prac konkursowych przez Organizatora.
    – Wybrane przez jury konkursu prace zostaną zaprezentowane podczas szkolnych obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz w mediach społecznościowych.
    – Prace konkursowe przechodzą na własność Organizatora i nie będą odsyłane.
  9. Prawa autorskie:
    Zgłoszenie prac do Konkursu jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich do nich na rzecz Organizatora, o których mowa w art.50 „Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych” (Dz.U. z 2006 r., Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) oraz do publikacji prac przez Organizatora.
  10. Szkolni koordynatorzy ds. konkursu:
    Anna Czujak, Izabela Musiał tel. (029) 760 25 89, (029) 760 36 90 lub e-mail: aniaiza.integracja@gmail.com
  11. Dane osobowe:
    – Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez Organizatora danych osobowych Uczestników konkursu oraz placówek ich reprezentujących na potrzeby konkursu zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych.
    – Dane osobowe Uczestników konkursu będą wykorzystane w celu rozstrzygnięcia konkursu. Poprzez podanie danych osobowych Uczestnik i reprezentowana przez niego placówka wyrażają zgodę na opublikowanie jego nazwiska, imienia oraz podobizny (zdjęć/nagrań z uroczystego wręczenia nagród) przez Organizatora konkursu, w ramach jego podsumowania.
  12. Uwagi dodatkowe:
    – Prace konkursowe niezgodne z regulaminem nie będą brane pod uwagę.
    – Rozstrzygnięcie jury jest ostateczne, od werdyktu nie przysługuje odwołanie.
    – Wszelkie sprawy nieuwzględnione w regulaminie rozstrzyga Organizator.

Organizator:
Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce