I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Mieście Partnerskim Meppen

W dniu 14 czerwca w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników I Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Mieście Partnerskim Meppen pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika i Burmistrza Miasta Meppen Helmuta Knurbeina. Konkurs odbył się w dniu 5 czerwca, a jego organizatorem był Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce i Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, Oddział Łomża, Koło Ostrołęka. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i szkoły średnie. Przystąpiło do niego 38 uczniów ze szkół podstawowych i średnich z miasta Ostrołęki. Idea zorganizowania tego Konkursu ściśle wiąże się z faktem, że prawie od 30 lat nasze miasto utrzymuje partnerskie stosunki z miastem Meppen położonym w powiecie Emsland w północno-zachodnich Niemczech.

Fundatorem I, II, III i IV nagrody jest Prezydent Miasta Ostrołęki pan Łukasz Kulik, Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki pan Wojciech Zarzycki i Burmistrz Miasta Meppen pan Helmut Knurbein. Pan Burmistrz Meppen dodatkowo ufundował dla wszystkich uczestników drobne upominki, które będą uczniom przypominać o mieście Meppen. Konkurs jest z pewnością dobrym przyczynkiem do tego, aby kiedyś osobiście odwiedzić to piękne miasto partnerskie.

Komisja konkursowa w składzie:
przewodnicząca: Ewa Gałka, członkowie: Małgorzata Alomar, Justyna Chrzaniuk, Alicja Lewandowska i Agnieszka Popielarczyk wyłoniła następujących laureatów:

W kategorii „Szkoły podstawowe”:

  • I miejsce: Amelia Wierzba – Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce
  • II miejsce: Daria Korzyńska – Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce
  • III miejsce: Aleksandra Rutkowska – Szkoła Podstawowa Nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce
  • IV miejsce: Karolina Ciszkowska – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce.

Laureatom bardzo serdecznie gratulujemy, wszystkim uczniom dziękujemy za udział w Konkursie i życzymy wielu dalszych sukcesów!