Bezpieczeństwo priorytetem w naszej szkole

W naszej szkole zorganizowano wyjątkowe zajęcia, które mają na celu zwiększenie świadomości uczniów na temat bezpieczeństwa i umiejętności reagowania w sytuacjach kryzysowych. Pod okiem pana Marka Żebrowskiego, uczniowie klas 8 mieli okazję uczestniczyć w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zajęcia, które odbyły się w ramach szkolnych programów profilaktycznych, obejmowały naukę podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie dowiedzieli się, jak prawidłowo przeprowadzać resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO), jak reagować w przypadku omdleń, zadławień czy krwotoków oraz jak korzystać z defibrylatora AED. Dzięki praktycznym ćwiczeniom z użyciem fantomów, młodzież mogła poczuć się pewniej w sytuacjach zagrożenia życia.

Pan Marek Żebrowski, opiekun i instruktor pierwszej pomocy, podkreślał, jak istotne jest posiadanie podstawowej wiedzy z zakresu ratowania życia. „Każda minuta ma znaczenie, a szybka reakcja i znajomość procedur mogą uratować życie” – mówił podczas zajęć.

Wprowadzenie tego typu warsztatów w życie szkolne to odpowiedź na rosnące potrzeby społeczne związane z bezpieczeństwem. Uczniowie nie tylko zdobywają niezbędną wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim nabywają praktyczne umiejętności, które mogą wykorzystać w codziennym życiu. Zdaniem nauczycieli i rodziców, takie inicjatywy są kluczowe, aby młodzież była lepiej przygotowana na niespodziewane sytuacje.

Dzięki tego typu inicjatywom Szkoła Podstawowa nr 10 w Ostrołęce staje się nie tylko miejscem nauki, ale również ośrodkiem kształtowania odpowiedzialnych i świadomych obywateli.