Zapraszamy do nowej akcji ekologiczno-charytatywnej – „Zbieram to w szkole”

Drodzy uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły

Po raz pierwszy nasza ostrołęcka 10-tka włącza się w akcję charytatywną „Zbieram to w szkole”, prowadzoną przez Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusowego.

Ideą projektu jest zachęcenie szkół, aby włączyły się w cały system różnego rodzaju zbiórek, które nazywane są “pomocą bez pieniędzy”. Można zbierać: telefony komórkowe, baterie, stare srebro, znaczki pocztowe, zegarki tarczowe, puszki aluminiowe oraz “dobre monety”.

My skupimy się na zbieraniu: zużytych baterii, niepotrzebnych lub uszkodzonych płyt i puszek aluminiowych oraz starych uszkodzonych telefonów komórkowych. W ten sposób, wspieramy polskich sercańskich misjonarzy pracujących w Czadzie, na Filipinach, w Urugwaju i na Ukrainie, którzy swoją działalność duszpasterską z dala od ojczyzny łączą z pracą na rzecz poprawy warunków życia miejscowej ludności, wśród której głoszą Dobrą Nowinę.

Zapotrzebowanie jest duże, ale wierzymy, że razem damy radę. Akcja rozpoczyna się już dziś i będzie trwała także w przyszłym roku szkolnym 2021/2022. Za zbiórkę wyżej wymienionych przedmiotów szkoła uzyska punkty, wymienialne na nagrody. Otrzymane nagrody trafią do klas, które włączą się w akcję i przyniosą najwięcej wyżej wymienionych przedmiotów.

Prosimy was kochani uczniowie o przynoszenie do szkoły takich przedmiotów jak:

  • zużyte baterie
  • niepotrzebne lub uszkodzone płyty CD
  • puszki aluminiowe
  • stare, uszkodzone telefony komórkowe.

Przyniesione przedmioty prosimy zapakować w plastikową reklamówkę, z informacją na kartce: imię, nazwisko i klasa darczyńcy; następnie złożyć do przygotowanego pojemnika, ustawionego w szatni (pojemnik z napisem: „Akcja zbieram to w szkole”)

W razie wątpliwości należy pytać opiekunów akcji (p. Sylwia Chludzińska, p. Edyta Majewska, p. Katarzyna Mierzejewska, p. Anna Potkaj – Laskowska, p. Małgorzata Nurczyk)

Z góry dziękujemy za włączenie się w akcję, zarówno pojedynczych uczniów i ich rodziców, jak również i całych klas, a także za pomoc nauczycielom i wychowawcom przy zbiórce wymienionych przedmiotów.

Więcej informacji na ten temat możecie uzyskać na stronie https://www.zbieramtowszkole.pl

Opiekunowie szkolnej akcji „ZbieramTowSzkole”
p. Małgorzata Nurczyk
p. Sylwia Chludzińska