XIX konkurs wiedzy o regionie

Weronika Mierzejewska z klasy 5f i Anna Sawicka z klasy 6b reprezentowały Dziesiątkę w XIX konkursie wiedzy o regionie.

Zmagania odbywały się pod hasłem „Czy znasz swój region?”. Do konkursu, którego głównym celem jest zainteresowanie młodzieży historią i tradycjami regionu kurpiowskiego i jego najwybitniejszymi twórcami, przystąpili uczniowie z ostrołęckich szkół podstawowych. Młodzi pasjonaci historii i kultury „małej ojczyzny” musieli zmierzyć się z zadaniami w formie testu.

Po przerwie, w trakcie której poczęstowano uczestników kurpiowskim rejbakiem, wręczono uczestnikom dyplomy i nagrody rzeczowe.

I miejsce (z najwyższą ilością punktów!) zajęła Weronika Mierzejewska, a III miejsce Anna Sawicka. Dziewczynkom serdecznie gratulujemy, a organizatorom konkursu ze Szkoły Podstawowej nr 3 dziękujemy za (jak zawsze!) przemiłą atmosferę.

Uczennice przygotowały p. Justyna Guz i p. Renata Kuźmińska.