„Razem… na odległość” – XVI Dni Integracji w SP10

18 czerwca 2021 r. podsumowano działania realizowane w ramach corocznych Dni integracji oraz dokonano wręczenia nagród zwycięzcom konkursów „Razem… na odległość”.
Celem Dni Integracji jest zwrócenie uwagi uczniów na potrzeby niepełnosprawnych kolegów oraz znajdowanie sposobów porozumienia, akceptacji i tolerancji z jednoczesnym poszanowaniem praw i godności wszystkich.
„Trudno bez skrzydeł orła udawać” śpiewamy co roku w hymnie niepełnosprawnych.
W tym roku nam wszystkim było trudno rozwinąć skrzydła w czasie kwarantanny i zdalnego nauczania, gdy byliśmy w izolacji od przyjaciół i kolegów.

Zatem XVI Dni Integracji w tym roku odbyły się pod hasłem:
Razem … na odległość”, abyśmy mogli przyjrzeć się sobiei wylać na papier słowami lub farbą uczucia, które w nas się pojawiły; czasem frustracje, czasem smutek. Niektórzy odkryli nowe pasje, a jeszcze inni mieli okazję zaprzyjaźnić się z rodzicami. – mówiła liderka zespołu integracyjnego p. Lidia Parda.

Od 15 marca do 16 maja uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia kilka ciekawych prezentacji i filmów przygotowanych przez p. Izę Musiał i Annę Czujak.
Odbyły się również LEKCJE Z WYCHOWAWCĄ – pogadanki, dyskusje, filmy dotyczące: potrzeb osób z autyzmem, znajdowania sposobów porozumienia, akceptacji i tolerancji z jednoczesnym poszanowaniem praw i godności wszystkich, sposobów radzenia sobie z emocjami i izolacją społeczną wg materiałów przygotowanych przez p. Bogumiłę Przytułę.
Włączyliśmy się w akcję Światowego Dnia Świadomości Autyzmu ZAŚWIEĆ NA NIEBIESKO i 2 kwietnia ubieraliśmy się na niebiesko.

W ramach konkursu poetycko – literackiego wpłynęło wiele ciekawych, skłaniających do refleksji prac.

Uczniowie klas IV – V pisali kartkę z pamiętnika o swoich przeżyciach, uczuciach i doświadczeniach związanych z trudnym czasem epidemii.
Uczniowie klas VI – VIII tworzyli wiersz lub wpis na blogu internetowym na temat własnych przeżyć, uczuć oraz doświadczeń związanych z czasem izolacji społecznej.
Komisja konkursowa w osobach p. Basi Rudzik i p. Renaty Nowak wybrała następujących zwycięzców:

Klasy IV
I miejsce – Antonina Szczubełek – klasa IV g, Blanka Zysk – klasa IV b
II miejsce – Ania Kalicińska – klasa IV g, Dominika Grzyb – klasa IV e
III miejsce – Laura Kiernozek – klasa IV a, Maria Dauksza – klasa IV d

Klasy V
I miejsce – Barbara Dawidczyk – klasa V a, Maja Morka – klasa V c
II miejsce – Wiktoria Szneps – klasa V b, Anna Świrska – klasa V a
III miejsce – Alicja Rak – klasa V b, Antonina Szczubełek – klasa V a

Klasy VII
I miejsce – Diana Zysk – klasa VII, Maciej Płoski – klasa VII a
II miejsce – Maria Sendrowska – klasa VII a, Maria Baranek – klasa VII a
III miejsce – Sylwia Ampulska – klasa VII f

Klasy VIII
I miejsce – Patrycja Sikora – klasa VIII e

W ramach konkursu plastycznego do komisji wpłynęły 23 prace. Większość była zgodna z tematem, ciekawie wykonana z wykorzystaniem różnorodnych technik.
Po wnikliwej analizie otrzymanych prac i konsultacji z gronem nauczycieli plastyki komisja w składzie: Agnieszka Kaczyńska, Aleksandra Kotowicz, Anna Lewandowska i Agata Pędzich przyznała następujące miejsca:

W klasach I
I miejsce – Zuzanna Białczak – klasa I g
II i III miejsce – nie przyznano

W klasach II
I miejsce – Jan Lewandowski – klasa II a
II miejsce – Emilia Kwiatkowska – klasa II d
III miejsce – Agata Piechocka – klasa II d
Wyróżnienie – Mateusz Grabowski – klasa II a

W klasach III
I miejsce – Róża Ziarno – klasa III a
II miejsce – Wiktoria Pawlik – klasa III d
III miejsce – Maciej Gąsiorowski – klasa III a
Wyróżnienie – Hubert Majek – klasa III a, Szymon Grabowski – klasa III a

Dyrektor szkoły pan Krzysztof Florczak i pani dyrektor Hanna Kobus uroczyście wręczyli nagrody zwycięzcom i podziękowali uczniom za zaangażowanie się oraz nauczycielom za przygotowanie uroczystości.

XVI Dni Integracji (18.06.2021)