„Święta z matmą – czyli kreatywna kartka świąteczna”

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas IV-VIII do konkursu na kreatywną matematyczną kartkę świąteczną.

Oto regulamin:

„Święta z matmą – czyli kreatywna kartka świąteczna”

Cele konkursu:

• Przedmiotem konkursu jest wykonanie kartki świątecznej nawiązującej do tematu matematycznej kartki świątecznej, prezentującej treści matematyczne oraz oddającej klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i obchodów Nowego Roku.
  • Rozwijanie kreatywności w realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego jako jeden z priorytetów polityki oświatowej państwa na ten rok szkolny.
  • Kultywowanie tradycji związanej ze Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem
  • Pogłębienie wiedzy na temat tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem.
  • Rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań matematyką wśród dzieci.
  • Rozwijanie wyobraźni, twórczych umiejętności i wrażliwości estetycznej uczniów.
  • Rozwijanie zdolności plastycznych, manualnych – kształtowanie właściwych postaw prospołecznych.

Uczestnicy:

• Uczniowie klas IV-VIII.

Zasady konkursu:

• Kartkę świąteczną (jedna na jednego uczestnika) należy wrzucić do pudełka znajdującego się przy pokoju nauczycielskim od dnia 07.12.2021 r. do 22.12.2021 r. (włącznie). Kartka powinna być włożona do koperty, bądź koszulki.
  • Prace powinny zawierać elementy matematyczne i nawiązywać tematycznie do obrzędów, zwyczajów oraz symboli związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz Nowym Rokiem.
  • Kartka biorąca udział w konkursie powinna być własnoręczne wykonana przez ucznia/uczennicę naszej szkoły, a jej wielkość złożonej na pół powinna być w formacie A5 lub A4 (kartka z dużego bloku złożona na pół lub małego bloku złożona na pół).
  • W środku kartki powinny znajdować się życzenia podpisane wyłącznie imieniem dziecka oraz nazwą naszej szkoły (np. Michał z SP nr 10).
  • Z tyłu kartki powinien być zapisany opis: klasa, imię oraz nazwisko.
    Jury powołane przez organizatora ocenia zgodność z tematyką konkursu, wartość artystyczną, pomysłowość, oryginalność i kreatywność twórców oraz samodzielność i estetykę wykonania.

Uwagi końcowe:

• Wyniki konkursu będą podane do dnia 03.01.2022 r..

Organizatorzy:
Daria Kochanowicz