SP10 najlepsza w województwie w ramach IV Ogólnopolskiego Konkursu „Do Hymnu”

Dobiegła końca IV edycja konkursu „Do Hymnu” trwająca od września 2021 roku. W przesłuchaniach wzięło udział 23.971 uczniów ze 174 szkół w całej Polsce.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu jednogłosowym „a cappella” trzech pieśni hymnicznych.

Zwycięzców wyłoniła komisja konkursowa, złożona ze znakomitych pedagogów, profesorów uczelni muzycznych, autorytetów polskiej chóralistyki.

Przewodniczącym komisji konkursowej był Krzysztof Kozłowski – chórmistrz, dyrygent Międzyszkolnego Młodzieżowego Chóru Żeńskiego w Łodzi.

Najlepiej w województwie mazowieckim zaprezentowała się Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce.

W poniedziałek 14 czerwca 2022 w Kinie Kultura w Warszawie na uroczystej Gali wręczono statuetki, dyplomy i nagrody pieniężne (5 tys. zł) w imieniu Narodowego Centrum Kultury.Otrzymane fundusze zostaną przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych do pracowni muzycznej.

Koordynatorem konkursu była p. Wioletta Dziedzicka – nauczyciel muzyki w SP10.

Sukces w konkursie „Do Hymnu”