Poznaliśmy laureatów V i VI edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu”

15 czerwca w auli MSCDN w Warszawie odbyła się uroczysta gala mazowieckich przedsięwzięć z zakresu edukacji regionalnej. W uroczystości wzięły udział panie Magdalena Pychotka oraz Małgorzata Żebrowska, laureatki V i VI edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu”, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Nagroda przyznana naszym nauczycielkom jest ogromnym wyróżnieniem i motywacją do dalszej pracy.

Podczas gali interesujące przemówienia wygłosili m.in.

  • p. Jan Truszczyński – specjalista ds. integracji europejskiej, zastępca ambasadora Przedstawicielstwa Polski przy Wspólnotach Europejskich, były doradca prezydenta ds. UE oraz główny negocjator członkostwa Polski w UE,
  • p. Krystyna Mucha – Dyrektor Wydziału Kształcenia Ogólnego Kuratorium Oświaty w Warszawie,
  • p. Olgierd Łukaszewicz – znamienity aktor, dwukrotny prezes Związku Artystów Scen Polskich, założyciel fundacji „My, obywatele Unii Europejskiej” im. Wojciecha Jastrzębowskiego, gorący orędownik idei zjednoczonej Europy.

Nagrodzone scenariusze z V edycji „Mazowsze w Europie” zostały wydane w formie publikacji. Z niecierpliwością czekamy na publikację scenariuszy z VI edycji „Materialne i niematerialne dziedzictwo Mazowsza”.

https://www.moja-ostroleka.pl/art/1655794827/ostroleccy-nauczyciele-nagrodzeni-ucza-w-sp-nr-10-i-iii-lo-zdjecia