Podsumowanie projektu edukacyjnego „Z ekologią na Ty”

27 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej Nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce odbyło się oficjalne podsumowanie ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Z ekologią na Ty”, którego autorkami są panie Magdalena Pychotka i Małgorzata Żebrowska.
W ramach tej inicjatywy zorganizowano pokaz mody, do którego wykorzystane zostały koszulki zgłoszone do konkursu „Ekologiczny T-shirt”.
W rolę modeli wcielili się uczniowie klas 1a i 1e, którzy zaprezentowali 61 niepowtarzalnych, oryginalnych koszulek nadesłanych z całej Polski.

Podczas oficjalnego podsumowania wręczono laureatom nagrody za zajęte miejsca oraz upominki dla wszystkich uczestników konkursu „Ekologiczny T-shirt”, który adresowany był do dzieci w wieku 3-10 lat.

Celem konkursu było:

• rozbudzanie świadomości ekologicznej wśród dzieci,
  • wzmacnianie zachowań proekologicznych,
  • wdrażanie dzieci do kreatywnego spędzania wolnego czasu.

Zadaniem uczestników było zaprojektowanie na białej koszulce grafiki związanej z ekologią bądź przedstawiającej logo projektu „Z ekologią na Ty” (własny pomysł).

Wyniki prezentują się następująco:

Kategoria – przedszkole:

• I miejsce: Aniela Czuba – Przedszkole Miejskie nr 9 w Ostrołęce,
  • II miejsce: Natan Matysek – Przedszkole Miejskie w Ostrowie Wielkopolskim, Jakub Kotowicz – Przedszkole Miejskie nr 9 w Ostrołęce,
  • III miejsce: Lara Goch – Przedszkole Publiczne w Ludwinie, Joanna Rosłon – Przedszkole Miejskie nr 9 w Ostrołęce, Alicja Petrykowska – Przedszkole Miejskie nr 5 w Płońsku.

Kategoria – szkoła:

• I miejsce: Julia Gutowska – Szkoła Podstawowa nr 10 w Ostrołęce, Zuzanna Rogozińska – Szkoła Podstawowa nr 10 w Ostrołęce,
  • II miejsce: Ewa Kubiak – Zespół Szkół w Raszkowie, Zuzanna Białczak – Szkoła Podstawowa nr 10 w Ostrołęce
  • III miejsce: Antonina Kotowicz – Szkoła Podstawowa nr 10 w Ostrołęce, Lena Grzyb – Szkoła Podstawowa nr 10 w Ostrołęce

Wyróżnienie:

• Magdalena Michalczuk – Szkoła Podstawowa nr 10 w Ostrołęce
  • Miłosz Popielarski – Szkoła Podstawowa nr 10 w Ostrołęce
  • Karolina Florczyk – Szkoła Podstawowa nr 10 w Ostrołęce
  • Kornelia Gumowska – Szkoła Podstawowa nr 10 w Ostrołęce
  • Mikołaj Dobkowski – Szkoła Podstawowa nr 10 w Ostrołęce

Nagrodę specjalną za pomysł i spójność prezentacji całego zespołu klasowego otrzymała Szkoła Podstawowa w Górkach Grubakach.

Zarówno projekt „Z ekologią na Ty”, jak również konkurs plastyczny „Ekologiczny T-shirt” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Pokaz mody:

Podsumowanie konkursu „Ekologiczny T-shirt”:

Projekt został objęty patronatem honorowym:
Ministerstwa Klimatu i Środowiska,
Mazowieckiego Kuratora Oświaty,
Prezydenta Miasta Ostrołęki,
Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych,
Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie,
Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce,
Czasopisma Nauczycielka Przedszkola, Nauczycielka Szkoły Podstawowej.

Sponsorzy:
Prezydent Miasta Ostrołęki, Rada Osiedla Centrum, Spółdzielnia Mieszkaniowa Centrum, Nadleśnictwo Ostrołęka, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce, Szkoła Nauki Jazdy Na Luzie Marek Żebrowski, Wydawnictwo Ediba

Serdecznie wszystkim dziękujemy

Galeria zdjęć: