ogłoszenia szkolne

Włączamy się w wydarzenie KORCZAK ONLINE

KORCZAK ONLINE to wybór najciekawszych spektakli i wydarzeń ostatnich lat związanych z Międzynarodowym Festiwalem Teatrów dla Dzieci i Młodzieży i działalnością Ogniska Teatralnego U MACHULSKICH. Wspólnie z ich twórcami postanowiliśmy przełamać geograficzne ograniczenia i udostępnić program szerokiej, już nie tylko warszawskiej publiczności.

W każdą niedzielę października, o godz. 17.00 zapraszamy na premierową transmisję wybranego tytułu. Przedstawieniom towarzyszyć będą również działania online (warsztaty, dyskusje, lekcje teatralne), które umożliwią młodym widzom i ich opiekunom pełniejsze wejście w świat i problematykę spektaklu, dadzą rodzaj podsumowania i przestrzeń na rozmowę o spektaklu.

Chcemy, żeby KORCZAK ONLINE był miejscem bezpiecznego spotkania dla wszystkich, którzy kochają teatr oraz tych, którzy go dopiero poznają. Mamy nadzieję, że będziemy gościć tu nie tylko naszą młodą publiczność, ale także nauczycieli, pedagogów teatru i artystów. Według nas bez kultury i sztuki, a więc i bez teatru, nie da się wychować wrażliwych, świadomych i otwartych na świat ludzi.

W czasie, w którym szkoły zamykają się w swoich budynkach, nie odwiedzają galerii, muzeów, teatrów proponujemy rozwiązanie, które pozwoli zachować kontakt ze sztuką i włączyć ją w procesy edukacyjne, które da szansę młodym ludziom i ich opiekunom na aktywne uczestniczenie w wydarzeniach artystycznych skierowanych specjalnie do nich.

Dzięki działaniom online jesteśmy otwarci na całą Polskę i świat.
Do zobaczenia online.
korczakonline.pl/#spektakle-online