ogłoszenia szkolne

Ogłoszenia

10 zasad dla rodziców i 10 zasad dla uczniów
Plakaty informacyjne skierowane do uczniów i rodziców ...

... czytaj więcej

List Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021
Szanowni Państwo ...,
w załączeniu przesyłam list Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego...
W imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego życzę udanego roku szkolnego 2020/2021, aby był on spokojny i bezpieczny, a także obfitował w sukcesy edukacyjne oraz wychowawcze.
Z wyrazami szacunku
Z poważaniem
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN ...

... czytaj więcej

Dobre praktyki w zakresie zdalnej edukacji – poradnik MEN
Szanowni Państwo ...,zachęcam do zapoznania się z poradnikiem MEN „Dobre praktyki dotyczące funkcjonowania jednostek systemu oświaty w okresie zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania COVID-19”. Materiał został opracowany na podstawie informacji zebranych przez kuratorów oświaty od dyrektorów szkół ...

... czytaj więcej

Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
ze względu na obowiązujące na terenie kraju procedury bezpieczeństwa związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 będzie miało inną formę niż w ubiegłych latach.

Uczniowie klas I wraz z rodzicami o godzinie 9.00 spotykają się ...

... czytaj więcej

Ogłoszenie o obiadach na wrzesień 2020
Obiady na wrzesień 2020 r. można wykupić wchodząc wejściem głównym od ul. Blachnickiego schodami do góry, w dniach:
* wtorek (01.09.2020 r.) od 8:30 do 12:00
* środa (02.09.2020 r.) od 7:30 do 14:30
* czwartek (03.09.2020r.) od 730 do 1400 lub do wyczerpania limitu
Koszt obiadu na wrzesień 2020 r. wynosi ...

... czytaj więcej

Aplikacja ProteGO Safe - list do rodziców
Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski i Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas skierowali do rodziców uczniów specjalny list, w którym zachęcili do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe. Szefowie MEN i GIS podkreślili, że narzędzie to pozwala ograniczać ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa i wspiera bezpieczny powrót dzieci do szkół.

Wspólny list Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego
– Przygotowujemy się na bezpieczny powrót uczniów do szkół. Jesteśmy przekonani, że wspólne i odpowiedzialne działania pozwolą ograniczać ryzyko szerzenia się wirusa – napisali szefowie MEN i GIS w liście skierowanym do rodziców.

Szefowie MEN i GIS przedstawili w nim zalety aplikacji, takie jak test oceny ryzyka i dziennik zdrowia, dzięki którym można otrzymać konkretne rekomendacje dotyczące bezpiecznych zachowań oraz – w razie potrzeby – przyspieszyć ścieżkę diagnozowania i leczenia. Podkreślili jednocześnie, że ProteGO Safe to także sprawdzone i wiarygodne ...

... czytaj więcej

listy uczniów klas I
Uprzejmie informujemy, że listy uczniów klas I zostaną wywieszone w budynku szkoły w dniu 24 sierpnia 2020 r. o godzinie 14:00

Wyprawka i zestaw podręczników na rok szkolny 2020/2021
- Zestaw podręczników do religii na rok szkolny 2020/2021 (plik .pdf)
- Zestaw podręczników na rok szkolny 2020/2021 (plik .pdf)
- Wyprawka ucznia klasy I na rok szkolny 2020/2021

... czytaj więcej

Kalendarz roku szkolnego 2020/2021
Terminy ferii zimowych oraz kalendarz roku szkolnego 2020/2021 podane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Kalendarz roku szkolnego 2020/2021
Terminy ferii zimowych w roku szkolnym 2020/2021 ...

... czytaj więcej

Tornistry szkolne - zalecenia
W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego i planowaniem przez rodziców zakupem wyposażenia i przyborów szkolnych, a w tym tornistrów Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrołęce przedstawia zalecenia dotyczące właściwego wyboru tornistra/plecaka szkolnego, a także wskazania jak prawidłowo zapakować i kontrolować jego właściwe użytkowanie:
• waga tornistra nie powinna przekraczać 10 do 15% masy ciała ucznia,
• powinien posiadać ergonomiczną, odpowiednio usztywnioną ściankę przylegającą do pleców,
• jego ciężar powinien być rozłożony symetrycznie,
• cięższe rzeczy powinny być umieszczone na dnie, a lżejsze wyżej,
• tornister powinien mieć równe, szerokie szelki,
• długość szelek powinna umożliwić swobodne wkładanie i zdejmowanie jednocześnie zapewniając jak najlepsze przyleganie tornistra do pleców
• zalecane jest dodatkowe zapięcie spinające szelki z przodu klatki piersiowej,
• tornister należy nosić na obu ramionach,
• konieczne jest kontrolowanie przez rodziców ...

... czytaj więcej

Uchwała nr 294/XXIX/2020 w sprawie planu sieci szkół podstawowych
Jakiego organu: Rady Miasta Ostrołęki
Z dnia: 19.06.2020
W sprawie: zmieniająca uchwałę w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Ostrołęka oraz określenia granic ich obwodów ...

... czytaj więcej

Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie przekazała informację, że indywidualne wyniki egzaminów ósmoklasisty będą dostępne w systemie informatycznym komisji w dniu 31 lipca 2020 r. od godziny 10.00.
Szkoła przekazała już uczniom lub rodzicom loginy i hasła do systemu na adresy e-mail w dniu 2 lipca 2020 r. W przypadku braku loginu i hasła proszę o ich odbiór osobisty w sekretariacie szkoły w dniu 30 lipca 2020r. w godzinach od 9.00 – 14.00.
Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty w dniu...

... czytaj więcej

Dzień 17 sierpnia 2020
Ogłoszenie!
Na podstawie zarządzenia Nr 19/2020 Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce z dnia 26.06.2020 r. informuję, że dzień 17 sierpnia 2020 r. (tj. poniedziałek) jest dniem wolnym od pracy - za dzień 15 sierpnia 2020 r. (tj. sobota).
Szkoła w tym dniu jest nieczynna.

... czytaj więcej

List Dyrektora Szkoły - życzenia z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020
Szanowni Rodzice i Opiekunowie! Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy! Kochani Uczniowie! Oto nadszedł dzień naszego pożegnania. Upłynął kolejny rok wytężonej pracy nas wszystkich. Rok niezwykle trudny, osobliwy, naznaczony wyzwaniami, którym musieliśmy sprostać w obliczu rozprzestrzeniania się śmiercionośnego wirusa.
Dziś chciałbym wyrazić słowa swego najwyższego uznania i szacunku. Dziękuję kadrze pedagogicznej – za ogromny trud włożony w zdalne nauczanie i dostosowanie się do nietypowej sytuacji. Przede wszystkim dziękuję jednak Wam, Drodzy Uczniowie, za cierpliwość, wyrozumiałość oraz zaangażowanie. Choć jutro wciąż wydaje się niepewne, jestem zbudowany Waszą odpowiedzialną postawą, która pozwala wierzyć, że wszelkie przeciwności można pokonać i przekuć w dobro. Dziękuję Wam, Szanowni Rodzice i Opiekunowie, za Wasze nieustające wsparcie i wyrozumiałość.
Stoicie dziś, Drodzy Uczniowie, u progu ...

... czytaj więcej

Stop! Po alkoholu nie wchodzę do wody
Plakat skierowany jest do dzieci, młodzieży i rodziców. Akcja profilaktyczna "Stop! Po alkoholu nie wchodzę do wody" jest inicjatywą Przewodniczącego Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
"Wypoczywaj bezpiecznie nad wodą!
Mam dla kogo żyć!
Stop! Po alkoholu nie wchodzę do wody

... czytaj więcej

List Ministra Edukacji Narodowej z okazji zakończenia zajęć
Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w załączeniu przekazuję list Ministra Edukacji Narodowej z okazji zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2019/2020.

W liście minister Dariusz Piontkowski dziękuje dyrektorom i nauczycielom za profesjonalne i pełne zaangażowania wykonywanie obowiązków zawodowych, szczególnie w okresie kształcenia ...

... czytaj więcej

ORGANIZACJA ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

ze względu na obowiązujące na terenie kraju procedury bezpieczeństwa związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, zakończenie roku szkolnego 2019/2020 będzie miało inną formę niż w ubiegłych latach.

Uczniowie, którzy wyrażają chęć osobistego odbioru świadectw szkolnych, mogą spotkać się z wychowawcą klasy na terenie szkoły, jednak wyłącznie według ustalonego harmonogramu zamieszczonego poniżej ...

... czytaj więcej


Wcześniejsze ogłoszenia szkolne: 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1