Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Każdego roku 3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Tego dnia na całym świecie odbywają się uroczystości, których celem jest promowanie praw osób z niepełnosprawnościami i działań na rzecz pełnej realizacji tych zasad.

W naszej szkole corocznie odbywają się Dni Integracji, które są nawiązaniem do tego ważnego dnia. W tym roku nie mogło być inaczej. W ramach tegorocznych XVIII Dni Integracji w dniach 1 i 2 grudnia zorganizowaliśmy szkolne kino, w którym wyświetlaliśmy filmy poruszające tematykę niepełnosprawności, odmienności, akceptacji i tolerancji.

Oddziały 1-3 oglądały projekcję filmową pt. „Dzwonnik z Notre Dame”, klasy 4-6 „Radio” i „Cudowny chłopak”, klasy 7-8 „Mój biegun”. Wspólne seanse to świetna okazja do integracji. Każdy poprzedzony i zakończony był pogadanką przypominającą, że nasza szkoła oparta jest na pozytywnym traktowaniu każdego człowieka. Nauczyciele podkreślali, że każdy z nas jest inny, ale każdy zasługuje na szacunek. Nie należy nikogo oceniać na podstawie wyglądu czy pierwszego wrażenia, bo wszyscy zasługują na to, by ich bliżej poznać, dać im możliwość pokazania prawdziwego siebie.