Dzień Kolorowej Skarpety

W tym roku 21 marca w naszej szkole był kolorowy nie tylko z racji powitania wiosny. To Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – dzień, w którym cała społeczność szkolna przyłączyła się do akcji mającej na celu poszerzanie wiedzy i świadomości na temat Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa oraz podtrzymywanie idei tolerancji, wyrozumiałości i szacunku wobec innych osób.

Data ta nie jest przypadkowa. Jej amerykański zapis (3/21) symbolizuje trzeci chromosom w dwudziestej pierwszej parze, którego obecność stanowi przyczynę wspomnianego syndromu. Na znak wsparcia i solidaryzowania się z osobami z Zespołem Downa właśnie tego dnia ubieramy dwie różne skarpetki, które symbolizują odmienność i zróżnicowanie.

Nasza szkoła wspiera i szanuje każdego, dlatego chętnie przyłączyliśmy do akcji kolorowej skarpety. Uczniowie nie tylko wzięli udział w wyzwaniu, które polegało na założeniu skarpetek nie do pary, ale licznie przystąpili do konkursu plastycznego i zaprojektowali „kolorową skarpetkę”.

Podsumowanie całej akcji w poniższej prezentacji.

Zapraszamy do obejrzenia.