102. Rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II

„To był naprawdę piękny dzień – 18 maja 1920 roku. Ptaki śpiewały, bzy i konwalie pachniały.
W małym miasteczku, znajdującym się niedaleko kościoła w Wadowicach, przyszedł na świat Karolek. Jego mama Emilia, tata Karol i starszy brat Edmund nie posiadali się z radości. Pan Bóg także się uśmiechał.
– Zobaczycie, że Loluś będzie kimś wyjątkowym – mówiła pani Emilia, tuląc do serca swój bezcenny skarb”.

Z całego serca dziękujemy Panu Bogu za dar Świętego Jana Pawła II:

Na urodziny Ci przynosimy wspomnienie polskich, majowych łąk.
Bukiety polne, najpiękniejsze, wręczamy Ci do rąk.
Wiatr poprosimy, by Ci przywiał zapach kwitnących w Ojczyźnie drzew,
A z tym zapachem niechaj doleci nasz litanijny, maryjny śpiew (…).
Alina Paul

Świadectwo wiary i dziedzictwo pozostawione przez naszego Patrona są drogowskazem dla nas wszystkich.
Teraz nasz Papież ciągle nas szuka. Woła każdego po imieniu swoim łagodnym i przynaglającym głosem:

„Drogie dzieci (…). Serdecznie was błogosławię, razem z waszymi rodzinami i wychowawcami, (…) modlę się, aby Jezus, wasz wierny przyjaciel, uczynił was nadzieją i radością świata!”
Jan Paweł II – Międzynarodowa Pielgrzymka Jubileuszowa Dzieci

Dziękujemy Ci, Ojcze Święty, za wszystko, co zrobiłeś dla Kościoła i Świata. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła ma takiego patrona. Święty Janie Pawle II, pomagaj nam odnaleźć sens życia i daj nam wskazówki, jak żyć i postępować w rodzinie, w szkole, w pracy.